Sizin İçin Buradayız
Ödeme Çözümlerimiz
Yapı Kredi POS

Anadolubank World Program Ortaklıkları

Anadolubank World Program Ortaklıkları

Anadolubank World Program Ortaklıkları

Değerli Üye İşyerimiz,

Yapı Kredi Bankası olarak World Programı'ndaki iş ortaklarımıza daha fazla müşteri yönlendirebilmek ve iş ortaklarımızın satışlarını artırabilmek için geçtiğimiz günler Fortis ve Vakıfbank ile başlattığımız işbirliğini sizlere iletmiştik.

Bu çerçevede World dünyasına Anadolubank'ın da katıldığını memnuniyetle paylaşmak istiyoruz.

Böylece World dünyası size sunduğu 10 milyonun üzerinde World kullanıcısı ile satışlarınızı ve işlerinizi büyütmeniz için daha da güçlü destek olmaya devam edecektir.

20 Ağustos 2008 tarihinden itibaren tüm Anadolubank Kredi Kartları, Yapı Kredi POS cihazları üzerinden World özellikleri ile kullanılabilecektir. Gerekli sistem değişiklikleri ve POS versiyon güncellemeleri merkezi olarak yapılmıştır.

Bir süre sonra tüm Anadolubank Kredi Kartları ekte görseli bulunan Anadolu World'lere dönüştürülecektir. Üzerinde World logosu olsun ya da olmasın tüm Anadolubank Kredi Kartları, Anadolu Worldcard olarak, Yapı Kredi Worldcard'lar la aynı şekilde işleyecektir.

İşleyiş

 • 20 Ağustos 2008 tarihinden itibaren tüm Anadolu Kredi Kartları, satış noktalarınızda Anadolu'a ait POS cihazları bulunsa dahi, mutlaka Yapı Kredi POS'larından geçirilmelidir, bu konuda tüm satış noktası görevlilerinin bilgilendirilmesi müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir,
 • Satış noktalarınızda bulunan Anadolubank POS cihazları, 20 Ağustos 2008 tarihi itibariyle, Anadolu Worldcard'ları kabul etmeyecek, sadece diğer banka kredi kartlarını kabul edecektir.
 • Anadolu Worldcard ile gelen müşterilere, Yapı Kredi Worldcard ile sunulan aynı şartlar (taksit sayısı, kampanya koşulları, vb.) sunulmalıdır.
 • İhtiyaç duyulması halinde kullanılmak üzere, Anadolu Worldcard'lara ait BIN numaraları (kredi kartlarının ilk 6 haneleri) ekte iletilmektedir. Bu BIN numaralı kartlar ile yapılacak tüm alışverişlerin Yapı Kredi POS'larına yönlendirilmesi gerekmektedir.
 • Sanal POS (POSNET) kullanıcısı iseniz Anadolubank BIN numaralarının, Yapı Kredi BIN numaraları gibi tanımlanması gerekmektedir.

Kampanyalar

 • Aksi belirtilmediği sürece Anadolu Worldcard'lar, Yapı Kredi Worldcard'lar ile aynı kampanya koşullarından faydalanacaktır.

Maliyetler

 • Anadolu Worldcard ile yapılan alışverişler Yapı Kredi tarafından firmanıza Yapı Kredi Worldcard ile aynı finansal koşullar ile geri ödenecektir.
 • Anadolu Worldcard'ın dahil olmadığı iletilen kampanyalarda ise varsa kampanya ya özel finansal koşulları değil standart koşullar geçerli olacaktır.

Raporlar

 • Worldrapor'da, Anadolu Worldcard'lar 'Worldbanka' başlığı altında,
 • Aylık hesap özetlerinde Yapı Kredi Worldcard'lar ile birlikte aynı başlık altında bilgiler sağlanacaktır. Kampanya dönemlerinde, Anadolu Worldcardların kampanyaya katılmadığı durumda, Anadolu Worldcard'lar ile yapılan işlemler Worldbanka başlığı altında iletilecektir.

Müşteri Hizmetleri

 • Anadolu Worldcard'larda kart kaynaklı bir sorun (kartta limit olmaması, PIN/şifre sorunları vb.) olması halinde aranması gereken banka Anadolubank  (444 555 0) dır.
 • Yapı Kredi POSları kaynaklı bir sorun (POS un çalışmaması, World kampanya tanımlarının olmaması vb.) olması halinde ise aranması gereken Yapı Kredi (444 0 448) dir.

Konu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

Bilgilerinize sunar, işbirliğimizin güçlenerek devamını dileriz.

Saygılarımızla,

Yapı veKredi Bankası A.Ş.
Genel Müdürlük
Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Yönetimi