Sizin İçin Buradayız
Ödeme Çözümlerimiz
Yapı Kredi POS

Fortis World Program Ortaklıkları

Fortis World Program Ortaklıkları

Fortis World Program Ortaklıkları

Değerli Üye İşyerimiz,

Yapı Kredi Bankası olarak World Programı'ndaki iş ortaklarımıza daha fazla müşteri yönlendirebilmek ve iş ortaklarımızın satışlarını arttırabilmek için World özelliklerinin başka bazı bankalara ait kredi kartlarına eklenmesi ile ilgili işbirliği süreçlerini başlattığımızı geçtiğimiz dönemde duyurmuştuk.

Mutlulukla bildirmek isteriz ki, bu bankalardan Fortis ile yaptığımız işbirliğinin tüm geliştirmeleri tamamlanmıştır. Yapılacak bir lansman kampanyası ile 3 Haziran 2008 tarihinden itibaren tüm Fortis Kredi Kartları, Yapı Kredi POS makinaları üzerinden World özellikleri ile kullanılabilecektir. Gerekli sistem değişiklikleri ve POS versiyon güncellemeleri merkezi olarak yapılmıştır.

Bir süre sonra tüm Fortis Kredi Kartları, Fortis Worldcard'lara dönüştürülecektir. Üzerinde World logosu olsun ya da olmasın tüm Fortis Kredi Kartları, Fortis Worldcard olarak, Yapı Kredi Worldcard'lar la aynı şekilde işleyecektir.

İşleyiş

 • 3 Haziran 2008 tarihinden itibaren tüm Fortis Kredi Kartları, satış noktalarınızda Fortis'e ait POS cihazları bulunsa dahi, mutlaka Yapı Kredi POS'larından geçirilmelidir, bu sebeple kartlar Yapı Kredi POS'una yönlendirilmelidir.
 • SSatış noktalarınızda bulunan Fortis POS ları, 3 Haziran 2008 tarihi itbariyle, Fortis Worldcard ları kabul etmeyecek, sadece diğer banka kredi kartlarını kabul edecektir.
 • Fortis Worldcard ile gelen müşterilere, Yapı Kredi Worldcard ile sunulan aynı şartlar (taksit sayısı, kampanya koşulları, vb.) sunulmalıdır.
 • İhtiyaç duyulması halinde, Fortis Worldcard'lara ait bin numaraları ekte iletilmektedir. Bu binlerlerle yapılacak tüm alışverişlerin Yapı Kredi POS'larına yönlendirilmesi gerekmektedir.

Kampanyalar

 • Aksi belirtilmediği sürece Fortis Worldcard'lar, Yapı Kredi Worldcard'lar ile aynı kampanya koşullarından faydalanacaktır.

Maliyetler

 • Fortis Worldcard ile yapılan alışverişler Yapı Kredi tarafından firmanıza Yapı Kredi Worldcard ile aynı finansal koşullar ile geri ödenecektir.
 • Fortis Worldcard'ın dahil olmadığı iletilen kampanyalarda ise varsa kampanya ya özel finansal koşulları değil standart koşullar geçerli olacaktır.

Raporlar

 • Worldrapor'da, Fortis Worldcard'lar (ve yakın gelecekte diğer Bankalar) 'Worldbanka' başlığı altında,
 • Aylık ekstreler'de Yapı Kredi Worldcard'lar ile birlikte aynı başlık altında bilgiler sağlanacaktır. Kampanya dönemlerinde, Fortis Worldcard'ların kampanyaya katılmadığı durumda, Fortis Worldcard'lar ile yapılan işlemler Worldbanka başlığı altında iletilecektir.

Müşteri Hizmetleri

 • Fortis Worldcard'larda kart kaynaklı bir sorun (kartta limit olmaması, pin sorunları vb.) olması halinde aranması gereken banka Fortis (444 0 144) dir.
 • Yapı Kredi POS ları kaynaklı bir sorun (POS un çalışmaması, World kampanya tanımlarının olmaması vb.) olması halinde ise aranması gereken Yapı Kredi (444 0 448) dir.

Konu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

Fortis ile başlayan işbirliğimizin, yakın gelecekte diğer bankalar ile de süreceğini şimdiden bildirmek isteriz. Bilgilerinize sunar, işbirliğimizin güçlenerek devamını dileriz.

Saygılarımızla,

Yapı veKredi Bankası A.Ş.
Genel Müdürlük
Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Yönetimi

Fortis Bin Numaraları

427308 FORTISBANK-CREDIT
438040 FORTISBANK-CREDIT
455645 FORTISBANK-CREDIT
549998 FORTISBANK-CREDIT
550449 FORTISBANK-CREDIT
552207 FORTISBANK-CREDIT
450918 FORTISBANK-CREDIT