Sizin İçin Buradayız
Ödeme Çözümlerimiz
Yapı Kredi POS

Vakıf World Program Ortaklıkları

Vakıf World Program Ortaklıkları

Vakıf World Program Ortaklıkları

Değerli Üye İşyerimiz,

Yapı Kredi Bankası olarak World Programı'ndaki iş ortaklarımıza daha fazla müşteri yönlendirebilmek ve iş ortaklarımızın satışlarını artırabilmek için World özelliklerinin başka bazı bankalara ait kredi kartlarına eklenmesi ile ilgili işbirliği süreçlerini başlattığımızı geçtiğimiz dönemde duyurmuştuk. Bu çerçevede Haziran ayı başında Fortis ile işbirliğimizin başlayacağını ilan etmiş diğer bankalarla işbirliklerimize devam edeceğimizi belirtmiştik.

Bu bankalardan Vakıfbank ile yaptığımız işbirliğinin tüm geliştirmeleri tamamlanmıştır.

Yapılacak bir lansman kampanyası ile 05 Ağustos 2008 tarihinden itibaren tüm Vakıfbank Kredi Kartları, Yapı Kredi POS cihazları üzerinden World özellikleri ile kullanılabilecektir. Gerekli sistem değişiklikleri ve POS versiyon güncellemeleri merkezi olarak yapılmıştır.

Bir süre sonra tüm Vakıfbank Kredi Kartları, Vakıf Worldcard'lara dönüştürülecektir. Üzerinde World logosu olsun ya da olmasın tüm Vakıfbank Kredi Kartları, Vakıf Worldcard olarak, Yapı Kredi Worldcard'lar la aynı şekilde işleyecektir.

İşleyiş

 • 05 Ağustos 2008 tarihinden itibaren tüm Vakıf Kredi Kartları, satış noktalarınızda Vakıf'a ait POS cihazları bulunsa dahi, mutlaka Yapı Kredi POS'larından geçirilmelidir, bu konuda tüm satış noktası görevlilerinin bilgilendirilmesi müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir,
 • Satış noktalarınızda bulunan Vakıfbank POS cihazları, 05 Ağustos 2008 tarihi itibariyle, Vakıf Worldcard'ları kabul etmeyecek, sadece diğer banka kredi kartlarını kabul edecektir.
 • Vakıf Worldcard ile gelen müşterilere, Yapı Kredi Worldcard ile sunulan aynı şartlar (taksit sayısı, kampanya koşulları, vb.) sunulmalıdır.
 • İhtiyaç duyulması halinde kullanılmak üzere, Vakıf Worldcard'lara ait BIN numaraları (kredi kartlarının ilk 6 haneleri) ekte iletilmektedir. Bu BIN numaralı kartlar ile yapılacak tüm alışverişlerin Yapı Kredi POS'larına yönlendirilmesi gerekmektedir.

Kampanyalar

 • Aksi belirtilmediği sürece Vakıf Worldcard'lar, Yapı Kredi Worldcard'lar ile aynı kampanya koşullarından faydalanacaktır.

Maliyetler

 • Vakıf Worldcard ile yapılan alışverişler Yapı Kredi tarafından firmanıza Yapı Kredi Worldcard ile aynı finansal koşullar ile geri ödenecektir.
 • Vakıf Worldcard'ın dahil olmadığı iletilen kampanyalarda ise varsa kampanya ya özel finansal koşulları değil standart koşullar geçerli olacaktır.

Raporlar

 • Worldrapor'da, Vakıf Worldcard'lar 'Worldbanka' başlığı altında,
 • Aylık ekstrelerde Yapı Kredi Worldcard'lar ile birlikte aynı başlık altında bilgiler sağlanacaktır. Kampanya dönemlerinde, Vakıf Worldcardların kampanyaya katılmadığı durumda, Vakıf Worldcard'lar ile yapılan işlemler Worldbanka başlığı altında iletilecektir.

Müşteri Hizmetleri

 • Vakıf Worldcard'larda kart kaynaklı bir sorun (kartta limit olmaması, PIN/şifre sorunları vb.) olması halinde aranması gereken banka Vakıfbank (444 0 724) dır.
 • Yapı Kredi POSları kaynaklı bir sorun (POS un çalışmaması, World kampanya tanımlarının olmaması vb.) olması halinde ise aranması gereken Yapı Kredi (444 0 448) dir.

Konu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

Fortis ile başlayan ve şimdi Vakıfbank ile devam edecek işbirliğimizin, yakın gelecekte diğer bankalar ile de süreceğini şimdiden bildirmek isteriz. Bilgilerinize sunar, işbirliğimizin güçlenerek devamını dileriz.

Saygılarımızla,

Yapı veKredi Bankası A.Ş.
Genel Müdürlük
Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri Yönetimi