Sizin İçin Buradayız
Ödeme Çözümlerimiz
Yapı Kredi POS

Visa AIS Anketi

Visa AIS Anketi

Visa AIS Anketi

Hackerlar ve şirket içinden gelen saldırılar günümüzde işlerini internete taşımış firmaların hala ilk sıradaki risklerini oluşturmaktadır. Ayrıca internet üzerinden yapılan sahtekarlıkların vaya kredikartı bilgisi hırsızlıklarının, konuya çok duyarlı olan toplumun ileride internet üzerinden ödeme alışkanlıklarını etkileyeceğinden konunun önemi daha da artmaktadır.

Bu gerçekler doğrultusunda İnternet Üye işyerlerimiz olan sizler için Visa tarafından hazırlanan Hesap Bilgi Güvenliği Programı ( Account İnformation Security Programme - AISP ) hizmetinize sunulmuştur.

Web tabanlı bu program, sistemlerinizin güvenliğini, AISP ile uyumluluğunu, hızlı ve ücretsiz bir şekilde kontrol edilmesine, buna ek olarak sistemlerinizin fark etmediğiniz açıklarının tespit edilip çözümlerinin sunulmasına olanak sağlamaktadır.

AISP anketi için http://www.ais-assessment.com/ sayfasını kullanabilirsiniz. Ankete girişi sırasında kullanılacak şifre THg1396_7B'dir. 81 sorudan oluşan anketi bir oturumda bitirmek yerine, kendi belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile birçok defa giriş çıkış yaparak bir hafta içerisinde bitirebilirsiniz. Anketin bitirilmesiyle tarafınıza durumunuz hakkında rapor hazırlanacaktır.

Konuyla ilgili standartlar, uyum rehberi, örnekler-tecrübeler ve kendinizi değerlendireceğiniz testlere:

linklerinden ulaşabilirsiniz.