Sizin İçin Buradayız
Ödeme Çözümlerimiz
Yapı Kredi POS

Sanal POS

Yapı Kredi'de E-Ticaret Dünyası

Günümüz iletişim hizmetleri televizyon, İnternet, İntranet, WAP vb. hızla gelişmektedir. İletişim sektörünün gelişmesiyle Satış ve Pazarlama uygulamaları İnternet üzerinden yapılmaya başlamıştır.

Türkiye'de e- ticaret pazarına rakamlarla bakmak gerekirse, Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verileri, tüm sanal POS işlemleri bazında 2003'te 262 milyon lira olan e-ticaret pazarının büyüklüğünün 2009'da 10,2 milyar liraya yükseldiğini, yani 6 yıl içinde 40 kat büyüdüğünü gösteriyor.

2010'un 10 ayında ise pazarın cirosu 12,5 milyar liraya ulaşmıştır. 2010 yılının tamamında ise 15 milyar liralık büyüklüğe ulaşılacağı tahmininde bulunulmaktadır. Yapı kredi bankası olarak tüm Üye İşyerlerimiz bu büyük pazarda yer alabilmesi için Şirketler Arası (B2B - Business To Business) Elektronik Ticaret , Şirket-Tüketici Arası Elektronik Ticaret (B2C-Business to Consumer) için aşağıda görebileceğiniz çeşitli ürün ve hizmetler sunulmaktadır.

Yapı Kredi Sanal POS'un Size Sunduğu Fırsatlar Nelerdir?

POSNET üye işyerlerimiz sipariş numarası, üye işyeri numarası ve terminal numarası bilgilerini göndererek işlemin durumu, tutarı, tarihi, kart numarası(maskeli), sipariş numarası ve onay kodu bilgilerini alabilme, olası mutabakat sorunlarını işlem bazında durum sorgulayarak çözebilme kolaylığına sahipler.

Karma işlem geliştirmesiyle birlikte World üye işyerlemiz bir kısmını puan ile bir kısmını ise peşin veya taksitle yapabilirler! İşlem adedi yoğun olan üye işyerlerimiz ile sigorta, havaalanı gibi üye işyerlerimize bu kolaylığı tavsiye ederiz.

"Dövizli POS" hizmeti artık Sanal POS’ta! Bunun için müşterilerimizin standart POS’ta olduğu gibi Euro, USD hesabı olması yeterlidir. Çalışma prensibi standart POS ile aynıdır. Euro ve USD işlemler sadece yabancı kartlar için çalışır. Yerli kartlar ile TL işlemler yapılır.

Yapı kredi üye işlerimiz standart sanal POSları ile ileriye yönelik işlemler sayesinde satışın gerçekleştirilmesini istedikleri işlemin tarihini girebilir o tarihte onay alabilirsiniz.

Text rapor sayesinde Yapı Kredi Üye işyerleri excell’deki satır sınırlaması sorunu ile karşılaşmaz ve arama sonuçlarında aldıkları rapora diledikleri gibi ulaşabilirler.

 • Yeni bir satış kanalı sağlar,
 • Kullanılan 128 bit SSL şifrelemesi sayesinde maksimum güvenlik sağlar,
 • Pazarınızı genişletir ve müşteri potansiyelinizi arttırır,
 • Düşük maliyetleri ile çok ucuza mağaza açma imkanı yaratır,
 • Sunulan hızlı ve teknolojik hizmet sayesinde müşterilerinizin memnuniyetini ve bağımlılığını arttırır,
 • Firmanızın imajını güçlendirir,
 • Firmanıza rekabet üstünlüğü sağlar,
 • Firmanızın yerel bir pazardan daha geniş pazarlara, hatta yurtdışına açılmasına olanak sağlar,
 • Ürün ve hizmet satışlarınızın saniyeler içinde gerçekleşmesini sağlar,
 • World ile taksitli satışlar yapabilmenize imkan verir,
 • Satışlarınızla ilgili bilgileri saklar,
 • 3D Secure ile ek güvenlik standartları sağlar.

E-ticaret dünyasına ait diğer ürünlerimizi aşağıda görebilirsiniz.


Size Uygun Sanal POS Hangisi?

POSNET, sanal mağazalara internet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılması için bankamız tarafından sunulan güvenli altyapı hizmetidir. Firmaların internet üzerinden yapacakları satışların provizyon hizmetinin bankamız tarafından sağlanacak Sanal POS (Point of Sale)'lardan faydalanarak verilmesini kapsamaktadır. POSNET Sanal POS uygulamasını almak isteyen üye işyerleri SSL seltifikası almış /alabilecek özellikte olması ve kendi adlarına satış için kullandıkları özel sayfaları olması gerekmektedir.

Yapı Kredi güvenli ortamında, bakımı ve güvenliği YKB Bankası tarafından sağlanan, ortak kullanım için tasarlanmış ödeme sayfasıdır .YKB E-ticaret'in ödeme sayfasını kendi tarafında barındırmak istemeyen veya teknik imkanların yetersizliği vb. çeşitli sebeplerle kendi ödeme sayfasını hazırlayamayan firmalara tavsiye edilen üründür. Ortak Ödeme Sayfası kullanımda SSL seltifikası gerekmediği için müşteri maliyeti daha azdır.

Kolay Mağazacılık E-ticaret Sistemi, Business to Business ve Business to Customer satışı yapan firmaların ürün/ürünlerini internet üzerinde tanıtabilecekleri ve satışa sunabilecekleri, satış sonrası gerçek zamanlı sipariş, stok takibi ve ürün kontrollerini yapabilecekleri, tamamen kişiselleştirilmiş her sektöre uygun e-ticaret modülüdür.

Kolay mağaza müşterisi olup Yapı Kredi'den Sanal POS alan müşterilerimizden, Sanal POS giriş ücreti ve ilk yıl için yıllık aidat alınmamaktadır.

Kolay Mağazacılık ile ilgili detaylı bilgiye http://www.kolaymagaza.com adresinde ulaşılabilirsiniz.

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Bankacılığı sitesi üzerinden kart bilgileri kullanılarak işlem yapılan POS türüdür. Kredi kartlarının sağladığı ödeme kolaylığı ve avantajlarından yararlanmak isteyen site ve apartman yönetimleri, kulüpler, vakıflar, dernekler, STKlar, dersane ve okullara ödemeleri için tavsiye edilen yöntemdir. Standart Peşin ve Taksit işlemlere ek olarak Periyodik Peşin İşlemler İleriye Yönelik İşlemler yapılabilmektedir. Bu işlem sayesinde istenen periyodlarda (haftalık, aylık, yıllık) ve sayıda peşin işlem yapabilmektedir.