Sizin İçin Buradayız
Önemli Bilgiler
Yapı Kredi POS

Haberler

Haberler

E-ticaret Bilgilendirmesi

E-ticaret Uygulama Değişikliği Bilgilendirmesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısı ile belirtildiği üzere; bireysel kredi kartları, banka kartları ve ek kartlar ile 17 Ağustos 2017'den sonra internetten alışveriş yapılabilmesi için tüm bireysel kart hamillerinden onay alınması gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlere devam edilebilmesi için üye işyerlerinin kart hamillerini bankasıyla iletişime geçmesi için bilgilendirmesi gerekmektedir.

Tüm bireysel Yapı Kredi kredi kartlarınız ve varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız ile Yapı Kredi bireysel banka kartlarınız ile 17 Ağustos 2017’den sonra internet alışverişlerine devam edebilmeniz için SMS ile AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaranızı 4944’e SMS göndermeniz gerekmektedir. Onay vermek için göndereceğiniz SMS’ten herhangi bir ücret alınmayacaktır. 

  • Onay vermeniz durumunda tüm bireysel Yapı Kredi kredi kartlarınız ve varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız ile Yapı Kredi bireysel banka kartlarınız internetten alışverişe (e-ticaret) açık olarak belirlenecektir. 
  • Onay verilmediğinde tüm bireysel Yapı Kredi kartlarınız 17 Ağustos 2017’de internet alışverişlerine kapatılacaktır. 
  • Her bir kartınız için farklı yetkiler belirlemek istemeniz durumunda Yapı Kredi İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilir veya 444 0 444 / 0850 222 0 444 nolu Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan işlem yapabilirsiniz. 

Karar kapsamında sadece internetten alışveriş (e-ticaret) işlemleri bulunmakta olup kartlarınız ile yapacağınız talimatlı alışveriş (mail order) işlemleriniz mevcutta olduğu şekilde uygulanmaya devam edecektir. 

Taksit Sınırlaması Bilgilendirmesi

Beyaz eşya, mobilya, eğitim ve öğrenim harcamalarında kredi kartına 12 ay taksit uygulaması hakkında bilgilendirme için tıklayınız.

Kuyum sektöründe taksitli satış yapılması ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Kurumsal ve ticari kredi kartlarında tüm sektörlerde taksitli satış yapılması ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

Taksit Sınırlaması Bilgilendirmesi için tıklayınız.

Kredi kartı harcamalarının taksitlendirilmesi ile ilgili değişiklik hakkında bilgilendirme için tıklayınız.