Sizin İçin Buradayız
POS Avans
Yapı Kredi POS

POS Avans ile Hangi İşlemler Yapılır?

POS Avans ile Hangi İşlemler Yapılır?

Yapı Kredi Üye işyeri olan POS Avans kullanıcıları, POS Avans Sözleşmesi’ni imzalayarak POS Avans Oluşturma, POS Avans Transfer ve POS Avans Vade Değişim fonksiyonlarının tümünü kullanabilir. POS Avans alıcıları ise ticari nitelikte bir müşteri olmaları durumunda, kendilerine gönderilen POS Avans tutarları üzerinden POS Avans Transfer ve POS Avans Vade Değişim talimatı verebilmek için POS Avans Sözleşmesi’ni imzalayarak üyeliklerini başlatabilirler. Alıcıların yalnızca POS Avans ile ödeme kabul etmeleri halinde, sözleşme imzalamalarına gerekmemektedir. POS Avans ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

POS Avans Oluşturma*

Blokeli çalışan Yapı Kredi Üye İşyerleri blokede bekleyen POS alacaklarını POS Avans oluşturarak vadesini beklemeye gerek kalmadan alıcılarına gönderebilir.

POS Avans Transfer*

Ticari nitelikteki müşterilerimiz kendilerine gönderilmiş olan POS Avans tutarlarının tamamını ya da bir kısmını POS Avans vade tarihinde veya vade tarihini öne çekerek farklı alıcılara transfer edebilir.

POS Avans Vade Değişim*

Ticari nitelikteki müşterilerimiz kendilerine gönderilmiş olan POS Avans tutarlarının tamamını ya da bir kısmını POS Avans vade tarihini beklemeden daha erken bir tarihe çekerek nakde dönüştürebilir.

*Bu kapsamda yapılacak işlemlerden tahsil edilecek POS Avans ücret ve komisyonları hakkında Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.