Sizin İçin Buradayız
Üye İşyeri Hizmetleri
Yapı Kredi POS

POS'tan Limit Artışı

POS'tan Limit Artışı

Kredi kartı limit bakiyesi yetersiz olan veya yükseltmek isteyen müşterilerin limit artırım talebinin alınmasını sağlayan uygulamadır. Satış işlemi yetersiz bakiye ile red edilen müşteriler için limit artırım talimatının online alınmasını sağlar. Bu şekilde üye işyerleri ciro kazanır. Yapı Kredi kredi kartını POS terminaline takarak, uygulamalar menüsününde limit işlemleri adımından kolaylıkla limit artırımı yapılabilir.

POS üzerinden World limit artışı

 • Yapı Kredi kredi kartı POS'a takılır.
 • Uygulamalar menüsü seçilir. Limit işlemeleri adımına girilir.
 • Limit İşlemleri adımından Limit Artırımı veya Limit Sorgulaması yapılabilecektir.
 • Limit Sorgulama seçildiginde şifre ekranı çıkacaktır, şifre (PIN) girişi sonrasında müşterinin limiti varsa çıkacak slipte asağıdaki bilgiler görünecektir.
  Şifresiz Limit Artırım ve Limit Sorgulama islemleri yapılamayacaktır.

  Toplam Limit: 5.000 TL
  Kullanılabilir Limit: 1000 TL
  Artırılabilir Limit: 1.500 TL

  (Limiti olmayan müsteri için slipte asagıdaki bilgiler ve mesaj çıkacaktır.)

  Toplam Limit: 5.000 TL
  Kullanılabilir Limit: 1.000 TL

  Limit artırım teklifiniz bulunmaktadır. Limitinizi artırmak için gelir belgenizle en yakın Yapı Kredi Şubesi'ne başvurunuz.
 • Limit Artırım adımı seçildiginde şifre ekranı çıkacaktır, şifre (PIN) sonrasında Çıkış/Red ve Giriş/Onay seçeneklerinin bulunduğu ekran çıkacaktır.
 • Giriş/Onay seçilmesi durumunda limit artışı gerçekleşecek ve aşağıdaki mesaj çıkacaktır.*

* İşlem sonrasında iki nüsha slip basılacak olup biri üye işyerinde diğeri kart hamilinde kalacaktır. Üye işyerinde kalacak olan slip üzerindeki imza kısmına mutlaka müşteri imzası alınmalıdır. Diğer alışveriş sliplerinde olduğu gibi, bu slipler de bankanın daha sonra talep etmesi durumunda iletilmek üzere saklanmalıdır.